Skip to content

Skuwanie głowic pali

Skuwanie głowic pali to uwalnianie zbrojenia z prefabrykowanych pali betonowych lub też pali wierconych „formowanych w ziemi”.

Jest to też fundamentalna działalność naszej firmy. Z definicji tej wywodzą się wszystkie nasze narzędzia i pomysły. Przy skuwaniu pali zawsze staramy się, aby zbrojenie pozostało nienaruszone. Dzięki temu Państwa plan pracy nie ucierpi wskutek konieczności przeprowadzania napraw.

Cała sztuka hydraulicznego skuwania pali polega na tym, aby wykonać je tak dokładnie i starannie, jak gdyby było wykonywane ręcznie.

Obecnie jesteśmy w stanie skruszyć hydraulicznie 95%  pali, nie naruszając strzemion czy zbrojenia. W 5% pozostałych przypadków konsultujemy się z wykonawcą, producentem kafarów lub pali, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

W celu realizacji prac dysponujemy dużym wyborem kwadratowych nożyc hydraulicznych. Korzystanie z różnych rodzajów nożyc jest konieczne, gdyż tylko w Holandii działa obecnie 10 zakładów produkujących pale wbijane, z czego 5 oferuje pale o różnej pozycji strzemion i prętów podłużnych zbrojenia.

Kiedy już opanowaliśmy te procesy produkcyjne, logiczną kontynuacją było zapoznanie się z zagadnieniem pali formowanych w ziemi. A ponieważ każdy tego rodzaju pal jest niepowtarzalny, przy ich skuwaniu za każdym razem stosujemy inne podejście. Wszystko to mogą Państwo zobaczyć na naszej stronie, gdzie znajdą Państwo krótkie materiały wideo. Mogą Państwo zobaczyć więcej realizacji za pomocą wyszukiwarki projektów.

Jeszcze 50 lat temu ręczne skuwanie głowic pali odbywało się za pomocą młotka i dłuta. Następnie do tego celu używano młotów pneumatycznych, a pod koniec lat siedemdziesiątych na rynku pojawiły się pierwsze nożyce hydrauliczne do kruszenia. Składały się z płaskiego dysku z 4 poziomymi cylindrami, które w zależności od przepływu oleju rozwierały się, lub ściskały. Wadą tego narzędzia było wywieranie nacisków bocznych na pale, przez co uszkadzało się zbrojenie.

Nasza firma korzysta z nożyc, w których siła nacisku bocznego elementów kruszących reguluje się automatycznie. W żargonie budowlanym nożyce te nazywane są u nas „wysokim kapturem” lub „nożycami spodnimi”. Nożyce te mają wysokość 90 cm, i dzięki mechanizmowi dźwigni elementy kruszące wchodzą w pal spod ramy urządzenia. Dzięki temu pale zostają skute płasko, tuż nad ziemią.

Obecnie wykonawcy coraz rzadziej decydują się na ręczne skuwanie głowic pali. W ciągu lat wbijane pale stały się coraz twardsze (B 65 nie jest tu wyjątkiem), co zauważają również robotnicy rozbijający ich głowice młotami. Jednak w przypadku małych projektów lub pali fundamentowych znajdujących się w trudno dostępnych miejscach, nasza firma może skruszyć głowice tradycyjną metodą. Przy takich realizacjach nasi fachowi pracownicy ostrożnie odsłaniają zbrojenie i wyrównują pozostałość głowicy pala.

Standardem jest usuwanie przez nas gruzu w sposób staranny i przyjazny dla środowiska.

Jako podwykonawca staramy się w jak największym stopniu ograniczyć do minimum straty budowlane, które nadal jeszcze są dużym obciążeniem dla budżetu projektów. Nasze dążenie do ciągłego doskonalenia procesu skuwania głowic pali przynosi każdemu wykonawcy wiele korzyści – a przede wszystkim mniejsze straty budowlane i oszczędność czasu.

Jeżeli chcą Państwo zobaczyć przykłady zrealizowanych przez nas projektów, proszę skorzystać z wyszukiwarki po prawej stronie.

Wspólnie zadbajmy o wysoką jakość – naszą siłą jest współpraca!

Wiecej informacji mozna znalezc na naszej stronie internetowej holenderskiego, lub o kontakt +31 345 569602.

Back To Top